Biz Kimiz

Demirkollar Araç Kiralama

 

Twizy Tur Demirkollar Araç Kiralama Limited şirketinin bir organizasyonudur. Adından da belli olduğu gibi İstanbul da Boğaz İçinde boğazın her yakasını kapsayan kuzeyde Karadeniz e yakın geçişini İstinye çubuklu arabalı feribotuyla güneyde Marmara denizine yakın geçişini Harem Sirkeci arabalı feribotuyla gerçekleştiren boğazın iki yakasını güneyden kuzeye saat yönünde boğaz sahil yolları takip eden bir rotadır.

 

Tur ismi buradan gelmektedir. Birde Tur (TOUR) İngilizce kelimesi yurt dışında kullanılan Türkiye (Turkey) isminin kısaltılması gibi akla gelmesinde de yardımcı olması için Büyük Harfle ve ayrı yazılması tercih edilmiştir.

 

Gelelim TWİZY kelimesine:
Kelime olarak İngilizce de TWİN ve EASY (İKİZ&KOLAY) kelimesinin birleşiminden türetilen Sempatik ve tam bu araca laik bir isimdir. Turumuzda da Kullanılan Aracın Tam ismi RENAULTSPORT Mühendisleri (F1) tarafından yapılan RENAULT TWİZY bir %100 elektrikli dört tekerlekli motosiklet olarak tescillenmiş bir araçtır. Kullanım olarak gaz pedalı fren pedalı ve yön kontrolü içinde güvenlik adına Airbag bulundurun bir simit direksiyon ile yapan dört tekerlekli, mini bir otomobil gibi kullanılan fakat iç oturma düzeni olarak bir motosiklet gibi sürücü koltuğu önde ve yolcu koltuğu arkada olmak şeklinde önlü arkalı oturma pozisyonundan (1094 cm iç 1381 cm dış) dingil mesafesinden 13 KW (18 ps) güç üretebilen 56 tork gücünde % 100 elektrikli motorundan birde Baz ağırlığı 376 kilo olması en önemlileri olan standartları vb. birçok detay özelliklerinden dolayı dört tekerlekli motosiklet sınıfında tescillenmiş ve ruhsatlanmış kullanım olarak otomobilden farksız tescil ve standart olarak bir dört tekerlekli motosiklet olan ve bu en büyük özelliğinden dolayı Twin (İKİZ) lakabını alan bunun yanında 100 km menzili olan bataryası 85 km max hız (0-45 km 6,1sn) yapan sürati, kalabalık yada sayfiye tenha hiç fark etmeksizin her iki trafik ortamında da kullanım ve ulaşım avantajı sağlayan yanında birde otopark kolaylığı sağlaması ve bunların hepsini yaparken de ortalama 1,5 ile 2,5 tl aralığında bir depo şarj elekrik bedeli tüketmesi, bu da ortalama km de 0,02 kuruş olması tamamen EASY (KOLAY) kelimesine laik bu elektrikli yepyeni araç elektrik motorlu dört tekerlekli ulaşım aracı segmentinin kurucusu ve öncüsü bize göre. Bundan sonra bu segmente rakip çıkacak bir çok markanın kırması zor olan Twizy isminden dolayı uzun yıllar Twizy model araç olarak anılacaklarına eminiz.

 

Evet Twiziy yenidir, aslında değildir !!!
Twizy’nin tarihçesine bakarsak 2000 yılların sonlarında Renault sport mühendislerinin çizimi ve üretimi talebi doğrultusunda konsept olarak sadece formula 1 organizasyonlarında kullanılmak üzere üretilen daha sonra 2012 yılında şuan ki homolük versiyonu olarak üretilmeye başlayan ve ülkemize de giriş yapan bu araç bu güne kadar 8 yılda toplamda 250’li adetlere ulaşmıştır.

Tabi Twizy kelimesinde önünde yazımısın başında da dediğimiz gibi şuan tek tedarikçimiz ve destekçimiz olan 1800’lü yılların başında kurulan ve tüm sanayi devrimlerinde dimdik ayakta durmayı başarmış köklü Fransız RENAULT markasının bulunması bu elektrikli aracın üretimdeki tüm güvenlik, güven ve arge merakımızı gidermektedir.

 

Turu gerçekleştirmedeki ilk amacımız Renault Twizy’ye olan sevdamız ve tüm insan oğlunun derdi olan trafik derdine bir alternatif aracın üretilmiş olduğundan insanları haberdar etmek bilgilendirmek hayatlarında ilk kullandıkları elektrikli aracın Renault Twizy olmasını sağlamak. Elektrikli araç merakını dört tekerlekli motosiklet olan otomobil gibi kullanılan çok compack ve yukarı doğru makas gibi acılan yer kaplamadan tasarım ödüllü lamborgini cuntash modeli ile ortak makas kapı modeli sportif bir görünümün yanında gerçekten boyutuna o minnak görüntüsüne yani tasarım harikası sempatik haliyle yüzleri gülümsetmesi ve bunların hepsiyle birlikte unutulmaz bir anı olması insan marka arasındaki o unutulmaz duygusal bağ kurulmasını sağlamanın yanında;

 

İstanbul’da olmayan yerel yada yabancı hiç fark etmeden tüm insanlara üst düzey yabancı dil bilen personelimizle birlikte turistik olarak İstanbul’un en uygun trafik saatleri (10-16) arasında İstanbul’un gezilebilecek görülebilecek en güzel yollarında ve birçok üretilenecebilecek yeni rotalarla birlikte dünya güzeli şehrimizi günümüz koşullarında en hijyenik kontrollü ve güvenli bir şekilde gezilip görülmesini hoşça vakit geçirmeleri gerçek bir turistik gezi yapmalarını bunu yaparken de yeni elektrikli sessiz ve emisyonsuz yani ne ses kirliliği nede hava kirliliği üretmeyen ilk organik ve ekolojik bir araç deneyimleri eşliğinde unutulmaz bir vakit geçirmelerini sağlamak bunun yanında anı ve resimlere ortak olup yeni nesillere elektrikli araçların avantajlarını ve dezavantajlarını en doğru ve verimli bir şekilde aktarmaktır.

 

Umarım Organik temiz dumansız ulaşım konuşunda ilk atılan güvenlik unsuru bulunmayan elektrikli scooter akımının ikinci adımı olabilme şansına laik olma dileği ile

 

Saygılar, sevgiler
C/1- Aktif şuan hizmette olan Boğaz içi tur rotası dışında henüz bir rotamız yok.
Fakat en kısa sürede gerekli izinler alındıktan sonra Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere yeni rotalar özelliklede heyecanla beklediğimiz prince island 3 adalar feribot turlarımızı 2021 haziran ayına yetiştirmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda yeni rotalarımız eklenecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

PARTNER FİRMALAR

Bizimle ortak çalışan firmalar.